Private label w pigułce cz.2 – wdrożenie i produkcja
blog
artykuły branżowe, newsy, ciekawostki


Private label w pigułce cz.2 – wdrożenie i produkcja

Z pierwszej części Private Label w pigułce wpisu dowiedziałeś się, na co zwrócić uwagę przy robieniu researchu rynku i planowaniu swoich produktów marki własnej. Teraz przyszedł czas na wytworzenie próbek, przetestowanie ich, a następnie rozpoczęcie właściwej produkcji środków chemii technicznej lub motoryzacyjnej, kosmetyków samochodowych czy środków smarnych. Dowiedz się, jak wygląda ten etap wdrażania produktów marki własnej z firmą ONDO.

Przygotowanie próbek

Kiedy już dokładnie przedstawisz nam swój pomysł na produkt chemii motoryzacyjnej, technicznej lub kosmetyki samochodowe, przejdziemy do etapu opracowywania receptury składu, która pozwoli nam osiągnąć oczekiwane właściwości medium. Na tym etapie wykorzystujemy naszą technologię laboratoryjną oraz wiedzę i doświadczenie specjalistów.

Testowanie próbek

Teraz przyszedł czas na testowanie wyprodukowanych próbek. Etap ten jest niezwykle istotny pod kątem sprawdzenia skuteczności i bezpieczeństwa produktów. Należy bowiem wziąć pod uwagę, że w przypadku niektórych środków chemii technicznej i motoryzacyjnej od ich właściwości i działania będzie zależeć praca kosztownych pojazdów i urządzeń. Jednak nawet kosmetyki samochodowe, od których zależy przecież wyłącznie aspekt wizualny nadwozia lub kokpitu, powinny być dobrze przetestowane pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności, gdyż każdemu klientowi zależy na tym, aby zapłacić za produkt, który spełnia jego oczekiwania.

Podczas badania właściwości próbek poddajemy je także testom starzeniowym i wytrzymałościowym. Tego rodzaju testy są szczególnie ważne w przypadku środków smarnych, olejów czy odtłuszczaczy. Równie istotny na tym etapie jest dobór właściwego opakowania i sposobu aplikacji medium.

Rozpoczęcie produkcji lub korekta receptury

Po otrzymaniu rezultatów badań wspólnie podejmujemy decyzję o rozpoczęciu właściwej produkcji lub konieczności wprowadzenia zmian w recepturze czy też technologii produkcji. W przypadku osiągnięcia oczekiwanych właściwości już za pierwszym podejściem będziesz miał możliwość zaakceptowania tej formy medium. Odchyły od zamierzonych rezultatów lub jakiekolwiek wątpliwości co do jego jakości, skuteczności lub wytrzymałości skutkują udoskonaleniem receptury lub metod produkcji.

Zalecenia dotyczące odpowiedniej formy opakowania

W zależności od rodzaju, specyfikacji i przeznaczenia medium, zalecimy wykorzystanie odpowiedniej formy opakowania. Firma ONDO zajmuje się również napełnieniem aerozoli – zarówno tradycyjnych, jak i w technologii Bag-On-Valve. Dobór właściwego opakowania ma znaczenie w kontekście wygody stosowania produktu oraz skuteczności aplikowania medium.

Przygotuj się na dystrybucję i promocję

Jeżeli otrzymamy oczekiwane medium, przejdziemy do podpisania umowy handlowej. Po wyprodukowaniu wskazanego wolumenu staniesz przed wyzwaniem skutecznej promocji i dystrybucji produktów. Jak mu sprostać, dowiesz się z kolejnej, ostatniej już części tej serii wpisów.


Sprawdź także artykuł: Private label, czyli czym jest marka własna?skontaktuj się z nami

+48 605 549 703