Jak zostać producentem chemii samochodowej?
blog
artykuły branżowe, newsy, ciekawostki


Jak zostać producentem chemii samochodowej?

Wprowadzić na rynek produkty z działu chemii samochodowej można na dwa sposoby: uruchamiając własną produkcję lub decydując się na stworzenie marki własnej. Pokrótce przybliżamy obydwa procesy i tłumaczymy z jakimi mogą wiązać się kosztami.

Uruchomienie własnej linii produkcyjnej – przedsięwzięcie nie dla wszystkich

Trudno jest opisać pokrótce, jak dużym , kosztownym i poważnym przedsięwzięciem jest uruchomienie własnej linii produkcyjnej. Wiąże się z zainwestowaniem dużej sumy pieniędzy i wykorzystaniem know how z zakresu zarówno technologii produkcji, jak i specyfikacji środków chemicznych, wykorzystywanych w motoryzacji.

Rozpoczęcie produkcji własnych produktów chemii motoryzacyjnej wymaga m.in.:

  • budowy lub zakupu przystosowanej do tego celu hali produkcyjnej;
  • zainwestowania w zaawansowaną technologię produkcyjną i laboratoryjną;
  • zatrudnienia pracowników produkcyjnych oraz specjalistów od technologii i kontroli jakości.

Producent chemii samochodowej musi zatem liczyć się z dużymi inwestycjami, które nie każdy może sfinansować własnym kapitałem. Często konieczne będzie otrzymanie dofinansowania, wzięcie kredytu czy leasingowanie maszyn produkcyjnych. W tym wszystkim trzeba wziąć pod uwagę również biznesplan, dzięki któremu można prognozować zwrot inwestycji.

Chemia do samochodów marki własnej – rozwiązanie dla większych i mniejszych przedsiębiorstw

Dostępnym dla większej liczby przedsiębiorstw sposobem na wprowadzenie na rynek produktów chemii samochodowej jest stworzenie marki własnej. Obecnie mogą pozwolić sobie na to nie tylko duże przedsiębiorstwa, ale też sieci handlowe czy nawet mniejsze firmy, w których ofercie dostępna jest chemia samochodowa lub różne usługi z branży motoryzacyjnej.

Oczywiście stworzenie marki własnej nie może ograniczać się wyłącznie do zlecenia produkcji specjalizującemu się w tym przedsiębiorstwu. Pomysłodawca, który chce dzięki temu osiągać swoje cele biznesowe, powinien również:

  • dobrze orientować się w realiach rynkowych – znajomość dostępnych produktów oraz świadomość ich zalet i wad pomogą przygotować jakościowy produkt, który umożliwi wypracowanie przewagi nad konkurencją;
  • posiadać własne know how na temat chemii motoryzacyjnej – wiedza na temat środków chemicznych wykorzystywanych w motoryzacji pomoże wypracować wspólnie z przedsiębiorstwem produkcyjnym recepturę skutecznych produktów;
  • mieć plan dystrybucji – wprowadzenie na rynek jakichkolwiek produktów wymaga wiedzy na temat m.in. dostępności konkurencyjnej chemii, potrzeb i preferencji klientów, cen produktów itp.;
  • mieć pomysł na oryginalną markę – wyróżnienie się na rynku pomaga w zdobyciu większej liczby klientów.

Postaw na jakość i stwórz markę własną

Koszty wprowadzenia na rynek produktów chemii motoryzacyjnej private label są znacznie niższe niż samodzielna produkcja. Dlatego też ta metoda jest dostępna dla znacznie większej liczby firm, a także niesie ze sobą wyraźnie mniejsze ryzyko strat finansowych. O wszystkich zaletach marki własnej oraz procesach towarzyszących zmianie pomysłu w produkt piszemy na naszym blogu.


Sprawdź także artykuł: Marka własna – kosmetyki samochodoweskontaktuj się z nami

+48 605 549 703