Quality underPressure
Sektor private label nieustannie zdobywa coraz większą popularność i przynosi coraz bardziej satysfakcjonujące zyski przedsiębiorcom, którzy zdecydowali się na taką formę prowadzenia własnej działalności. Dowiedz się, jakie korzyści przynosi sprzedawanie produktów pod marką własną, a także co sprawia, że wielu przedsiębiorców decyduje się na ten model sprzedaży.
Private label to w dosłownym tłumaczeniu właśnie marka własna, jednak jest pewien klucz do prawidłowego zrozumieniu tego terminu. O private label mówimy bowiem wtedy, kiedy dystrybutor wprowadza na rynek produkty oznaczone wykreowaną przez siebie marką, jednak pochodzące od producenta, którym jest inny podmiot. Innymi słowy produkty własnych marek są produkowane przez jedno przedsiębiorstwo, a sprzedawane pod marką należącą do innej firmy.
Produkty marek własnych sprzedają się zarówno w dużych sieciach handlowych, jak również w mniejszych punktach sprzedażowych. Dotyczą bardzo szerokiej gamy produktów z różnych branż.
Decydując się wprowadzić do sprzedaży produkty private label, możesz obrać dwie drogi związane z identyfikacją marki. Jedną z nich jest sygnowanie produktów marką swojej sieci handlowej lub punktu sprzedaży. Na ten krok często decydują się sieci hipermarketów lub dyskontów. Inną drogą jest możliwość wykreowania nowego brandu – na to często decydują się sprzedawcy, którzy nie chcą utożsamiać produktu bezpośrednio ze swoją marką. Wybór nazewnictwa marek własnych wiąże się oczywiście z szeroko pojętą strategią marketingową.
Korzyści z wprowadzenia produktów marek własnych
Te wszystkie korzyści sprawiają, że chemia techniczna oraz motoryzacyjna w postaci produktów aerozolowych bardzo dobrze sprzedaje się jako private label. Ta forma dystrybucji środków chemicznych zyskuje coraz większą popularność zarówno w większych sieciach, jak i lokalnych punktach sprzedażowych, co świadczy o niewątpliwej opłacalności tego modelu sprzedaży, co możemy zaobserwować nie tylko w Polsce, ale i na świecie.
Krzysztof Kubit
+48 605 549 705