Jak marka własna pomoże rozwinąć Twoją firmę?
blog
artykuły branżowe, newsy, ciekawostki


Jak marka własna pomoże rozwinąć Twoją firmę?

Korzyści płynące z marki własnej wykraczają poza zakres finansowy, który oczywiście jest tym, co najbardziej interesuje każdego przedsiębiorcę. Private label może być jednak czynnikiem, dzięki któremu zaczniesz wpływać na postawę i wybory konsumentów, a co za tym idzie – zacząć kreować rynek lub przynajmniej dany jego segment. Przedstawiamy pięć aspektów rozwoju firmy, które możesz osiągnąć dzięki wprowadzeniu na rynek produktów pod marką własną.

Zarabiaj więcej

Korzyści finansowe płynące z wprowadzenia na rynek produktów private label wynikają głównie z optymalizacji kosztów i produkcji. Wielokrotnie na naszym blogu pisaliśmy o tym, że zlecenie produkcji wyspecjalizowanemu w danej dziedzinie przedsiębiorstwu, które posiada nie tylko zaawansowaną infrastrukturę, ale też niezbędne know-how, jest znacznie tańsze niż uruchomienie własnej linii produkcyjnej. Kontraktowa produkcja jest pod względem finansowym także konkurencyjna dla zakupu produktów rozpoznawalnych marek w celu wprowadzenia ich do swojej oferty.

To wszystko sprowadza się do tego, że produkty private label mogą być tańsze niż produkty znanych marek producenckich. Od Ciebie zależy, czy zwiększysz zyski poprzez sprzedaż większego wolumenu tańszych produktów, czy podniesienie marży na produktach, które są tańsze w produkcji i sprzedaży ich po cenach zbliżonych do innych dóbr.

Spełnij oczekiwania klientów i zdobądź ich lojalność

Rynek dóbr szybko zbywalnych, takich jak między innymi chemia motoryzacyjna czy kosmetyki samochodowe, ulega profesjonalizacji. Konsumenci są coraz bardziej świadomi swoich potrzeb i oczekują konkretnych rozwiązań, które pomogą zaradzić ich problemom. W związku z tym masz pole do popisu w przeprowadzeniu szeroko zakrojonych badań rynku, które pozwolą Ci poznać te oczekiwania i przygotować produkty stworzone specjalnie pod kątem konkretnego zapotrzebowania. W ten sposób wzbudzisz satysfakcję z zakupu i zbudujesz konsumencką lojalność.

Wpływaj na kształt rynku

Tworzenie oferty specjalistycznych produktów, które są opracowane z myślą o konkretnych potrzebach, wpływa na decyzje konsumenckie. W związku z tym Twoje działania nie pozostają bez wpływu na to, że konkurencja również będzie musiała podjąć kroki w celu przekonania do swojej oferty klientów, którzy docenili Twoje produkty.

Stwórz ofertę uzupełniających się produktów

Jeżeli pierwszy z Twoich produktów private label spotkał się z pozytywnymi opiniami konsumentów, możesz zacząć rozbudowywać ofertę o kolejne referencje z zakresu chemii motoryzacyjnej czy kosmetyków samochodowych. W ten sposób zbudujesz ofertę uzupełniających się produktów, dzięki którym Twój klient będzie mógł kompleksowo pielęgnować swój pojazd.

Wkraczaj na kanał B2B

Powodzenie Twojego produktu marki własnej w sprzedaży detalicznej otwiera Ci furtkę do hurtowej sprzedaży swoich produktów innym detalistom, którzy chcą wprowadzić je do swojej oferty w odpowiedzi na popyt. Podejmując ten krok, masz szansę uczynić ze swojej marki własnej rozpoznawalny brand.


Sprawdź także artykuł: Z pomysłu w markę własną – jak wprowadzić ją na rynek?skontaktuj się z nami

+48 605 549 703