Mycie szyb w samochodzie cz. 1. Poprawa bezpieczeństwa
blog
artykuły branżowe, newsy, ciekawostki


Mycie szyb w samochodzie cz. 1. Poprawa bezpieczeństwa

Dzisiaj rozpoczynamy serię wpisów dotyczących tego, jak ważnym, ale wcale nie łatwym zadaniem jest skuteczne umycie szyb samochodowych, zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Pierwszy z nich będzie dotyczył tego, jak istotne jest umycie szyb w pojeździe, z jakimi niebezpieczeństwami wiąże się jazda z nieumytą przedni szybą i dlaczego tak istotne jest używanie profesjonalnych kosmetyków samochodowych do mycia szyb.

Czyste szyby a bezpieczeństwo jazdy

Czyste szyby mają bezpośrednie przełożenie na widoczność, która z kolei decyduje o tym, czy kierujący pojazdem może dostrzec wszystkie okoliczności, jakie mają miejsce na drodze, a także odpowiednio szybko na nie zareagować i nie narażać siebie, swoich pasażerów oraz innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo.

Widoczność mogą ograniczać nie tylko zabrudzenia na szybie. Również istotne jest to, żeby zadbać o to, aby szyba samochodowa nie parowała, gdyż stanowi to takie samo, jeśli nie większe ograniczenie widoczności niż zabrudzenia.

Poranny pośpiech i jazda z brudną lub zaparowaną szybą

Jedyną porą roku, kiedy kierowcy tak naprawdę mają najmniejszy problem z zabrudzeniami lub parowaniem szyb jest lato. W pozostałych sezonach szyby pojazdów w zasadzie nieustannie zbierają zabrudzenia, a codzienne poranki wymagają przecierania od wewnątrz zaparowanych szyb lub oczekiwania aż nadmuch pomoże pozbyć się pary.

Obydwa rozwiązania są niestety chwilowe, a jeśli dojdzie do tego używanie nieodpowiedniej szmatki, wówczas łatwo o zarysowania szyb.

Profesjonalne środki do mycia szyb samochodowych – dobra widoczność nawet przy trudnych warunkach

W myciu szyb nie chodzi wyłącznie o to, żeby pozbyć się widocznych zabrudzeń, bowiem nie tylko ślady błota, zaschnięty kurz czy insekty ograniczają widoczność. Dużym problemem są też widoczne smugi, które w czasie jazdy pod słońce bardzo mocno przeszkadzają w obserwacji drogi, ponadto wspomniane parowanie szyb oraz szare warstwy nalotu, które pozornie niewidoczne, de facto mocno wpływają na widoczność drogi.

Z tego powodu wśród kierowców rośnie popyt na profesjonalne kosmetyki samochodowe do szyb, które pomagają nie tylko usunąć zalegające z szyb zabrudzenia, ale też łatwiej utrzymywać je w czystości.

Innowacyjne rozwiązania w tej branży zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem właścicieli pojazdów, równie często zmuszają konkurencję do dotrzymywania kroku i zmiany standardów. Korzystnym rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorstw handlowych, działających wokół branży motoryzacyjnej, jest wprowadzenie do swojej oferty marek własnych środków do szyb samochodowych, które można stworzyć we współpracy z firmą ONDO.

Bądź na bieżąco z wiedzą o czyszczeniu szyb samochodowych

W nadchodzących wpisach z tej serii będziemy poruszać sprecyzowane tematy, dotyczące używania środków czystości do szyb samochodowych, m.in. usuwania tłustych zabrudzeń, tzw. niewidzialnej wycieraczki czy składników obecnych w środkach do czyszczenia szyb.

Sprawdź także artykuł: Dołącz do firm, którym pomogliśmy stworzyć marki własne kosmetyków samochodowych


skontaktuj się z nami

+48 605 549 703