Jak przekonać konsumentów do swoich produktów marki własnej?
blog
artykuły branżowe, newsy, ciekawostki


Jak przekonać konsumentów do swoich produktów marki własnej?

Samo opracowanie i wyprodukowanie produktów marki własnej z zakresu kosmetyków samochodowych lub chemii motoryzacyjnej i technicznej nie wystarczy, aby od początku zyskać przewagę konkurencyjną nad produktami marek rozpoznawalnych. Podpowiadamy, w jaki sposób przekonać konsumentów do swoich produktów private label.

Spełnij oczekiwania konsumentów

Wejście na rynek z produktami marki własnej powinno być poprzedzone szczegółowymi badaniami konsumenckimi, które wykażą, czego konkretnie oczekują Twoi potencjalni klienci. Dotyczy to przede wszystkim:

  • jakości produktu;
  • ceny produktu;
  • relacji ceny do jakości;
  • właściwości i działania medium;
  • dostępności.

Dopiero po osiągnięciu na tych polach poziomu satysfakcji konsumentów można liczyć na to, że wypróbują oni Twoje produkty, rezygnując z zakupu dóbr sprzedawanych pod rozpoznawalnymi markami. Konsumenci marek własnych oczekują produktów o właściwościach i przeznaczeniu, które będą zbliżone do artykułów rozpoznawalnych marek, jednak po niższej cenie. Osiągnięcie takiej jakości wymaga jednak intensywnej pracy zarówno w czasie przygotowań do produkcji, jak i wcześniej, przy opracowywaniu pomysłu na produkt. Niższa cena będzie z kolei efektem współpracy z przedsiębiorstwem produkcyjnym, z którym tworzysz markę własną (optymalizacja kosztów produkcji).

Zadbaj o wizualną stronę produktów private label

Jeśli konsumenci mają wymienić słabsze strony produktów marek własnych, najczęściej mówią o niskiej atrakcyjności strony wizualnej samych produktów, opakowań lub identyfikacji marki. Dlatego nie można pokładać nadziei wyłącznie w niskiej cenie i obietnicy wysokiej jakości, bowiem wizualna nieatrakcyjność po prostu nie przekona konsumentów do zakupu. Ważna jest też odpowiednia ekspozycja produktów na sklepowych półkach.

Stąd też wykreowanie atrakcyjnej marki, która będzie odpowiadała wartościom konsumentów, jest jedną z pierwszych rzeczy, jakie należy wziąć na warsztat po wyprodukowaniu produktu, a w zasadzie pracować nad tym równolegle w czasie produkcji czy nawet wcześniej, podczas przeprowadzania badań konsumenckich.

Wykorzystaj satysfakcję klientów i buduj ich zaufanie

Klienci, którzy wypróbowali Twój produkty private label i osiągnęli satysfakcję z ich używania, będą chcieli ponownie dokonać zakupu. Możesz zaoferować im kolejne korzyści, tym razem w postaci uzupełniających się dóbr, np. rodziny kosmetyków czy środków chemii motoryzacyjnej lub technicznej.

W jaki sposób na tym skorzystają? Otrzymają produkty marki, do której mają zaufanie, bazujące na doświadczeniu. Ponadto mogą obniżyć koszty ich nabycia, ponieważ wszystkie będą dostępne w jednym punkcie sprzedaży (unikają odwiedzania kilku sklepów i związanych z tym kosztów – zarówno pieniędzy, jak i czasu).

Nie pomijaj żadnego aspektu sprzedaży

Sprzedając produkty marki własnej, nie możesz polegać wyłącznie na niskiej cenie i dobrej jakości, ale musisz wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, które wpływają na decyzje konsumenckie.skontaktuj się z nami

+48 605 549 703