Co znajduje się w płynach do mycia szyb samochodowych?
blog
artykuły branżowe, newsy, ciekawostki


Co znajduje się w płynach do mycia szyb samochodowych?

Kończąc serię wpisów na temat płynów do mycia szyb samochodowych, poruszymy temat ich składów. Co decyduje o jakości i skuteczności tych kosmetyków? Tego dowiesz się z lektury niniejszego tekstu.

Podstawowy skład płynów do mycia szyb samochodowych

Do produkcji płynów do szyb samochodowych zasadniczo używa się środki poślizgowe, przeciwoblodzeniowe, zapachowe i barwniki, których funkcje to m.in. zapobieganie oblodzeniu szyb, zapewnianie jej odpowiednio śliskiej powierzchni czy nadawanie preparatowi przyjemnego, świeżego zapachu. Nie może także zabraknąć w nich wody oraz dodatków uszlachetniających o charakterze powierzchniowo-czynnym.

Funkcje alkoholi w płynach do szyb

Alkohol etylowy jest stosunkowo tanim środkiem, lecz nie powinien być używany w płynach do mycia szyb. Tego rodzaju kosmetyki samochodowe mogą być produkowane niskim kosztem. Alkohol pełni funkcję modyfikatora odparowania, lecz posiada wady. Przy dużej zawartości alkoholu powstają trudne do zmycia zacieki, co sprzyja powstawaniu refleksów świetlnych podczas jazdy nocą.

Naszym zadaniem jest zastosowanie odpowiednich środków i dodatków w płynach do szyb, których optymalna zawartość zapewni, że płyn nie będzie parował zbyt szybko, nie pozostawi na szybie zacieków (dzieje się tak przy zbyt dużej zawartości alkoholu), ale okryje szybę niewidocznym, równomiernie rozłożonym filtrem.

Dodatek polimerów – co zmienia w działaniu płynów do szyb?

W środkach do mycia szyb samochodowych można wykorzystać także polimery. Ich zawartość pomaga chronić powierzchnię szyby przed ponownym osadzaniem się zabrudzeń. Polimery pełnią jednak jeszcze inną ważną funkcję w płynach do szyb. Wypełniają one mikrorysy, czego skutkiem jest to, że zabrudzenia nie wchodzą w ich wnętrza. Gładsza i równiejsza powierzchnia szyby jest znacznie łatwiejsza w utrzymaniu czystości.

Amoniak – co zmienia w płynach do szyb?

Jednym ze składników, jakie można zastosować w kosmetykach czyszczących do szyb samochodowych, jest amoniak. Jego zawartość poprawia właściwości czyszczące, dzięki czemu płyn do szyb skuteczniej usuwa zaschnięte i tłuste zabrudzenia. Amoniak pomaga również odstraszać swoim zapachem owady oraz usuwać je z szyb samochodowych.

Zalety płynów do mycia szyb w piance

Płyny do szyb samochodowych mogą przyjmować postać pianki. Jest to konsystencja, która sprawia, że środek dobrze utrzymuje się na powierzchniach pionowych. Dlatego nie spłynie od razu ani z szyby przedniej, ani z szyb bocznych, dzięki czemu ma dłuższy kontakt z czyszczoną powierzchnią. Pianka pomaga w skutecznym i szybkim usuwaniu różnych zabrudzeń, które osadzają się na szybach , m.in. kurz, zaschnięte owady czy błoto, a ponadto nie pozostawia smug.

Masz pomysł na skuteczne płyny do szyb? Skontaktuj się z ONDO

Masz pomysł na skuteczny płyn do szyb samochodowych, który spełni oczekiwania kierowców co do swojej jakości? Wprowadź go na rynek pod marką własną, którą możesz stworzyć z ONDO. Wspólnie z naszymi specjalistami opracujesz najskuteczniejszą recepturę, a następnie przeprowadzimy wydajny i zoptymalizowany pod względem kosztów proces produkcyjny, w którym uwzględnimy także napełnianie aerozoli w formie odpowiedniej dla specyfiki wyprodukowanego medium.

Twoja marka własna płynów do szyb samochodowych może podbić rynek i rozwinąć Twoją działalność.skontaktuj się z nami

+48 605 549 703