Jakie parametry muszą spełniać dobre opakowania aerozolowe?
blog
artykuły branżowe, newsy, ciekawostki


Jakie parametry muszą spełniać dobre opakowania aerozolowe?

Jako że aerozole są opakowaniami, które niosą bardzo wiele udogodnień dla konsumentów, wykorzystywane są przy produkcji artykułów z wielu różnych branż. Tym samym są obecne praktycznie w każdym gospodarstwie domowym, warsztacie i zakładzie przemysłowym czy wreszcie na wyposażeniu każdego właściciela samochodu. Sprawność opakowania aerozolowego definiuje zatem wartość całego produktu. Dowiedz się, jakie parametry powinny charakteryzować jakościowe aerozole, które zamierzasz wykorzystać w produktach marki własnej chemii motoryzacyjnej.

Jakość i bezpieczeństwo aerozoli

Podstawowym czynnikiem, na który musisz zwrócić uwagę w czasie wyboru opakowań aerozolowych do swoich produktów marki własnej chemii motoryzacyjnej, jest spełnianie przez nie wymaganych norm jakości i bezpieczeństwa. Dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie partii opakowań upewnij się, że posiadają one certyfikat jakości produkcji ISO 22716 GMP.

Zwróć uwagę na to, aby opakowania aerozolowe były rozwiązaniami bezpiecznymi na każdym etapie życia produktów Twojej marki własnej. Dotyczy to zarówno etapu produkcji i dystrybucji, ale przede wszystkim użytkowania przez konsumentów. Wiele firm przykłada obecnie wagę do tego, aby ich produkty były przyjazne dla środowiska – jeśli jest to ważne w kontekście wizerunku Twojej marki, upewnij się, że producent opakowań podejmuje działania w kierunku ograniczenia wpływu swoich produktów i etapu ich produkcji na środowisko.

Opakowania aerozolowe – sprawdź opinie

Dobrą praktyką jest zbadanie rynku w celu znalezienia opinii na temat opakowań, które zamierzasz kupić i wykorzystać w swoich produktach private label. Warto też zapoznać się z wcześniej zrealizowanymi przez dostawcę opakowań zamówieniami, które przybliżą Ci dotychczasowe doświadczenie producenta puszek aerozolowych.

Dostosuj opakowania aerozolowe do swoich potrzeb

Na finalną wartościowość produktu wpływa nie tylko jakość wykonania aerozolu, ale też jego cechy funkcjonalne. Aby zagwarantować swoim konsumentom możliwie jak najbardziej wydajny i bezpieczny aerozol, musisz dokonać wyboru przede wszystkim na dwóch polach.

Rodzaj opakowania aerozolowego

Tutaj w grę wchodzą dwie technologie:

  • tradycyjne aerozole z gazem pędnym mieszającym się w puszce;
  • aerozole BOV, stanowiące innowacyjne rozwiązanie i niosące liczne korzyści dla konsumenta.

Rodzaj końcówki

Charakterystyka i cechy fizyczne medium są kluczowym czynnikiem, który powinien wpłynąć na wybór właściwej końcówki aerozolu. Od niej zależy to, czy medium zostanie zaaplikowane na konserwowaną powierzchnię we właściwy sposób i odpowiedniej formie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, przeczytaj nasz wpis o rodzajach dysz do opakowań aerozolowych.

Zaufaj naszym specjalistom

Napełnianie aerozoli z firmą ONDO może obejmować obydwa rodzaje opakowań – zarówno tradycyjne, jak i BOV. Po przedstawieniu nam swojej wizji produktu, udzielimy Ci wsparcia co do wyboru optymalnego rodzaju aerozolu oraz końcówki właściwej dla Twojego produktu.skontaktuj się z nami

+48 605 549 703