Aerozole techniczne – potencjał i warunki sukcesu na rynku
blog
artykuły branżowe, newsy, ciekawostki


Aerozole techniczne – potencjał i warunki sukcesu na rynku

Aerozole techniczne - zastosowania

Aerozole techniczne odgrywają istotną rolę w wielu sektorach przemysłowych - znajdują zastosowanie między innymi w przemyśle ciężkim, maszynowym czy wydobywczym i właściwie w każdej działalności produkcyjnej oraz w szeroko pojętej branży motoryzacyjnej.

Stanowią też istotny segment całego rynku aerozolowego - aerozole do zastosowań w przemyśle, w tym automotive, to ponad 9% europejskiej produkcji aerozoli w 2022 roku, zgodnie z danymi FEA (Europejskiej Federacji Producentów Aerozoli).

Główne kategorie produktów aerozolowych wykorzystywanych w przemyśle to środki odrdzewiające, smarujące i czyszczące.

Wykorzystanie tych produktów w formie aerozolowej przynosi wiele korzyści: ułatwia pracę skracając czas potrzebny na czyszczenie czy konserwację maszyn, pomaga wydłużyć żywotność urządzeń, chroni je przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wilgoć czy korozja. Aerozole są wygodne w użyciu i pozwalają na precyzyjne dozowanie produktu. W sektorze automotive znajdują zastosowanie m.in. do konserwacji, czyszczenia czy smarowania, a także jako kosmetyki samochodowe.

Kierunki rozwoju aerozoli technicznych

Na rynku aerozoli do zastosowań przemysłowych, podobnie jak w całym sektorze aerozoli, coraz większy nacisk położony jest na ekologiczne aspekty produktów i minimalizację ich negatywnego wpływu na środowisko, zarówno na poziomie formuł jak i używanych opakowań. Rośnie zapotrzebowanie na aerozole o specjalistycznych właściwościach, przeznaczone do konkretnych zastosowań czy coraz bardziej specjalistycznego i wymagającego sprzętu. Innowacje technologiczne pozwalają na tworzenie produktów o wyższej jakości i wydajności.

Dlaczego rozwój produktu aerozolowego warto powierzyć profesjonalnemu partnerowi

Decydując się na wprowadzenie nowego produktu aerozolowego z tego sektora na rynek, producenci muszą wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii. Nowy produkt musi spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa i być zgodny z obowiązującymi regulacjami, które są z roku na rok coraz bardziej restrykcyjne, a dodatkowo zróżnicowane w różnych regonach świata. Równie istotną kwestią jest gruntowna znajomość rynku lub przeprowadzenie badań rynkowych pozwalających poznać oraz zrozumieć potrzeby i oczekiwania klientów w poszczególnych sektorach przemysłu. Wreszcie, kluczowe jest zapewnienie odpowiedniej jakości i parametrów użytkowych produktu, który będzie konkurencyjny na rynku.

Rozwój i produkcja aerozoli technicznych są skomplikowanym procesem, wymagającym specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, dlatego warto zlecić go zaufanemu i profesjonalnemu partnerowi. Ponad 20-letnie doświadczenie w tej dziedzinie, know-how i szerokie zaplecze badawczo-laboratoryjne ONDO, zapewnia uzyskanie wymaganych parametrów jakościowych, szybsze wejście na rynek i najważniejsze: zwiększa szanse komercyjnego sukcesu nowego produktu.skontaktuj się z nami

+48 605 549 703