Na czym polega działanie aerozoli BOV i dlaczego warto przejść na tę technologię?
blog
artykuły branżowe, newsy, ciekawostki


Na czym polega działanie aerozoli BOV i dlaczego warto przejść na tę technologię?

Nowa technologia aerozoli niesie ze sobą liczne korzyści, zarówno dla producentów, jak i użytkowników. Dlatego też aerozole Bag-On-Valve zyskują coraz większą popularność i sukcesywnie wypierają z rynku używane dotychczas tradycyjne aerozole.

Na czym polega technologia Bag-On-Valve?

Działanie aerozoli z zaworem BOV zasadniczo różni się od tradycyjnych aerozoli, które uchodzą za produkty zdecydowanie mniej bezpieczne zarówno w produkcji, jak i użytkowaniu, a także bardziej szkodliwe dla środowiska.

W przypadku technologii BOV do puszki wkłada się zawór z workiem. Kolejnym etapem produkcji jest napełnienie pojemnika mieszaniną sprężonych gazów, które otaczają woreczek znajdujący się wewnątrz puszki i przeznaczony do wypełnienia medium. Mieszanina sprężonych gazów wewnątrz puszki szczelnie zamyka się poprzez zaciśnięcie zaworu.

Kolejnym krokiem produkcji aerozoli BOV jest wtłoczenie przez zawór gotowego medium do woreczka znajdującego się wewnątrz puszki. Woreczek wypełniony medium zwiększa swoją objętość, jednocześnie zmniejszając objętość gazów wypełniających pojemnik. Efektem tego jest zwiększenie ciśnienia wewnątrz puszki.

Ostatnim krokiem napełniania jest umieszczenie dyszy rozpyłowej, po naciśnięciu której produkt wydostaje się na zewnątrz pod stałym ciśnieniem.

Jakie korzyści niosą aerozole BOV?

Aerozole z zaworami BOV okazały się technologią znacznie bezpieczniejszą i korzystniejszą, w związku z czym stają się coraz chętniej wybierane przez producentów produktów aerozolowych, wśród których znajduje się również firma ONDO.

Bezpieczeństwo

W procesie produkcji aerozoli BOV wykorzystuje się sprężone gazy niepalne. Nie korzysta się ze szkodliwych oraz łatwopalnych gazów jako materiałów pędnych, co podnosi zarówno bezpieczeństwo produkcji, przechowywania i użytkowania sprayów, jak również jest znacznie bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego.

Czystość produktu

Gaz pędny jest odizolowany od produktu, dzięki czemu nie zanieczyszcza go i nie zmienia jego właściwości. Dzięki temu chemia motoryzacyjna i techniczna produkowane przez Ondo.eu zachowują swoje pierwotne cechy. Preparaty mogą być zatem produkowane zgodnie z ustalonymi technologią i recepturą, bez konieczności dostosowywania ich do rodzaju gazu pędnego.

Wygoda rozpylania

Aerozole BOV umożliwiają znacznie wygodniejsze i skuteczniejsze rozpylanie produktu. Od samego początku aż do wyczerpania preparatu wydobywa się on z pojemnika pod jednakowym ciśnieniem, a siła rozpylania pozostaje taka sama. Dzięki temu wykorzystane zostaje niemal 100% jego zawartości. Aerozole BOV umożliwiają dozowanie preparatu pod dowolnym kątem ułożenie puszki, co w znaczny sposób podnosi ergonomię użytkowania produktów.


Sprawdź także artykuł: Marka własna a opakowania – napełnianie aerozoli w ONDOskontaktuj się z nami

+48 605 549 703