Marki własne przyszłością e-commerce
blog
artykuły branżowe, newsy, ciekawostki


Marki własne przyszłością e-commerce

Marki własne nieustannie powiększają swój udział w sprzedaży detalicznej, a prognozy zapowiadają dalszy wzrost ich popularności. Jednakże handel coraz śmielej przenosi się do sieci i dotyczy to w coraz większym stopniu także sektora FMCG, czyli dóbr szybkozbywalnych. Jest to ogromna szansa dla przedsiębiorstw, które w swoim portfolio posiadają produkty marki własnej. Dowiedz się, jak private label pomoże Ci zdobyć przewagę konkurencyjną nad innymi e-sklepami.

Dlaczego marki własne pojawiają się w e-commerce?

Coraz większa skłonność do robienia zakupów przez internet to oczywiście tylko jeden z powodów, dla których marka własna zaczyna zdobywać także ten obszar sprzedaży. Przyczyny leżą jednak wewnątrz samego e-commerce’u.

Większość sprzedawców internetowych to tak naprawdę pośrednicy, którzy kupują towar od swoich dostawców lub od producentów i sprzedają je we własnym e-sklepie z naliczeniem marży, która jest tak naprawdę środkiem dochodu. Problem pojawia się jednak w sytuacji, kiedy wielu sprzedawców oferuje te same produkty w podobnej cenie. Wówczas przewagę konkurencyjną można zaoferować jedynie poprzez obniżenie marży lub zaoferowanie wyższych standardów obsługi (np. szeroki wybór metod płatności i dostawy, darmowe porady z konsultantem itp.).

Dlatego też w sprzedaży internetowej coraz trudniej będzie realizować politykę „kup tanio, sprzedaj drogo”, a to dlatego, że klienci e-commerce’ów mogą z łatwością porównywać ceny w różnych sklepach i wybierać najtańsze oferty.

Jak private label pomaga rozwijać e-commerce?

Okazuje się, że problem przewagi konkurencyjnej można rozwiązać właśnie produktami private label. W jaki sposób?

  • Marki własne będą unikalnymi produktami, których inni sprzedawcy nie będą mieli w swojej ofercie. Jeśli Twój produkt private label dodatkowo wyróżni się swoją jakością i cechami użytkowymi, na pewno będzie przyciągał uwagę klientów e-sklepów.
  • Atrakcyjna oferta pomoże Ci stworzyć wizerunek swojej firmy, który obecnie jest kluczowy w budowaniu trwałych relacji z konsumentami. Oferując unikalne produkty, które trafiają w sedno potrzeb Twoich klientów, zdobywasz ich zaufanie.
  • Atrakcyjne zarobki – wielokrotnie pisaliśmy na naszym blogu, w jaki sposób marka własna pozwala powiększać zyski ze sprzedaży. Możliwość zaoferowania niskiej ceny lub naliczenia większej marży i zrównanie się cenami z konkurencją wpływają bardzo pozytywnie na korzyść finansową sklepu.

Wyróżnij się na tle konkurencji

Mając w swojej ofercie produkty private label przestajesz być jednym z wielu sprzedawców, którzy w swojej ofercie mają to samo i są zmuszeni rywalizować w wojnie cenowej, ale stajesz się sprzedawcą, który posiada unikatowy produkt, niedostępny dla innych sprzedawców (chyba że zdecydujesz się rozpocząć sprzedaż w kanale B2B).

Private label – sprzedawaj online bez ograniczeń

E-commerce daje Ci możliwość sprzedaży swoich produktów bez ograniczeń terytorialnych. Obecnie wysyłka na terenie Polski nie stanowi żadnego problemu – jest coraz tańsza i coraz łatwiej dostępna. Dzięki temu nawet lokalną firmę handlową możesz promować na terenie całego kraju.skontaktuj się z nami

+48 605 549 703