Marka własna kosmetyków samochodowych jako pomysł na rozwój myjni bezdotykowej
blog
artykuły branżowe, newsy, ciekawostki


Marka własna kosmetyków samochodowych jako pomysł na rozwój myjni bezdotykowej

Myjnie bezdotykowe zyskały uznanie właścicieli samochodów, a ich liczba nieustannie rośnie zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach. Pomimo że myjnia bezdotykowa uznawana jest dzisiaj za dość pewny biznes, to jednak w obliczu rosnącej konkurencji coraz trudniej jest wyróżnić się i przykuć uwagę klientów czymś, czego nie ma na innych myjniach. Odpowiedzią na tę zagwozdkę są wykorzystanie i sprzedaż kosmetyków samochodowych marki własnej. Dowiedz się, w jaki sposób pozwoli Ci to rozwinąć swój biznes i zyskać przewagę nad konkurencją.

Zarabiaj więcej dzięki sprzedaży kosmetyków samochodowych na myjni

Oprócz tego, że auto detailing jest dzisiaj pomysłem na dochodowy biznes, to jeszcze staje się coraz powszechniejszym hobby dużego grona właścicieli samochodów. W stacjonarnej sprzedaży kosmetyki samochodowe dostępne są głównie na większych stacjach benzynowych i w dużych sieciach handlowych, które na podstawie umów franczyzowych w swoich ofertach zamieszczają głównie produkty rozpoznawalnych marek, a ich wybór nie należy do największych.

Tymczasem przez myjnie samochodowe każdego dnia przejeżdżają dziesiątki pojazdów. Co więcej – właśnie w celu pielęgnacji. Dlatego do sprzedaży detalicznej kosmetyków samochodowych trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce niż myjnia, którą odwiedzają klienci bezpośrednio zainteresowani pielęgnacją swoich aut. Co więcej, marka własna pozwoli Ci zaoferować klientom znacznie bardziej atrakcyjne ceny niż te, które obowiązują na stacjach benzynowych za produkty marek rozpoznawalnych.

Jakie kosmetyki samochodowe będą na myjni cieszyć się powodzeniem?

Naturalną koleją rzeczy na myjni powinny znaleźć się produkty, które pozwalają zadbać o zewnętrzny wygląd samochodu, czyli między innymi:

  • środki do czyszczenia felg;
  • czernidła do opon;
  • płyny do czyszczenia szyb;
  • środki do usuwania zaschniętych owadów;
  • „niewidzialne wycieraczki”.

W swojej ofercie możesz zamieścić także kosmetyki samochodowe do pielęgnacji wnętrza czy środki do czyszczenia plastików i elementów wykonanych ze skóry lub drewna.

Jak zacząć sprzedawać kosmetyki samochodowe na myjni?

Aby móc uruchomić sprzedaż stacjonarną na myjni, niezbędne okaże się oczywiście wybudowanie nawet niewielkiego pomieszczenia, w którym przechowasz i wyeksponujesz swoje produkty. W ekspozycji pomogą przeznaczone do tego standy, najlepiej jeśli będą oznaczone marką kosmetyków lub Twojej myjni.

Niezwykle skuteczne może okazać wyeksponowanie materiałów reklamujących wybrane produkty na stanowiskach do mycia. Szczególnie jeśli w swojej ofercie zamieścisz kosmetyki wykorzystywane również na myjni. Zestawienie materiałów promocyjnych w miejscu, w którym można przekonać się o skuteczności produktu, okaże się skuteczną zachętą do dokonania zakupu.

Stwórz markę własną z ONDO

Jako właściciel myjni bezdotykowej z pewnością wiesz, jakie właściwości powinny charakteryzować skuteczne kosmetyki samochodowe. Swoją wiedzę możesz wykorzystać we współpracy z firmą ONDO, z którą stworzysz markę własną swoich kosmetyków do pielęgnacji aut. Dzięki nim rozbudujesz ofertę swojej myjni i wyróżnisz biznes na tle konkurencji.

Sprawdź także artykuł: Stwórz rodzinę kosmetyków samochodowych z firmą ONDO


skontaktuj się z nami

+48 605 549 703