Napełnianie aerozoli w ONDO - marka własna, a opakowania
blog
artykuły branżowe, newsy, ciekawostki


Napełnianie aerozoli w ONDO - marka własna, a opakowania

Stworzenie produktu marki własnej w zakresie chemii motoryzacyjnej i technicznej, a także kosmetyków samochodowych nie ogranicza się wyłącznie do opracowania formuły medium. W ONDO przykładamy dużą wagę do tego, by produkty private label naszych partnerów zyskiwały przewagę nad konkurencją również dzięki jakości opakowań.

Znaczenie opakowania w produktach private label

Media, które obejmuje nasza specjalizacja, a więc między innymi chemia motoryzacyjna, chemia techniczna, środki smarne i oleje, a także kosmetyki samochodowe, wymagają przygotowania nowatorskiej i skutecznej formuły, a następnie wykonania szeregu testów, które mają potwierdzić ich skuteczność, wytrzymałość, odporność na wiele czynników oraz żywotność. Jakość produktu to jedno, należy jednak zwrócić uwagę na to, że konsument ocenia zakup w całym przekroju, dlatego nawet najskuteczniejszy środek chemiczny nie zadowoli go, jeśli opakowanie nie pozwoli na wydajne i komfortowe używanie medium.

Korzyści płynące z opakowań – wpływ na zadowolenie z produktu

Konsumentom zależy na tym, aby móc dozować medium wygodnie i bezproblemowo, ale również na tym, żeby móc aplikować wymaganą ilość preparatu i równomierna rozprowadzić go po konserwowanej powierzchni. W branży, w której się specjalizujemy, najwygodniejszym i najkorzystniejszym typem opakowań jest aerozol.

Poza tradycyjnym napełnianiem aerozoli (popularnie określane jako nabijanie aerozoli lub gazowanie aerozoli) postawiliśmy również na aerozole typu Bag-On-Valve, dzięki czemu nasi partnerzy oraz ich klienci odnoszą liczne korzyści, o których przeczytasz w następnym akapicie. Sprowadzają się one jednak do tego, że produkty w nich zamknięte zyskują przewagą nad konkurencyjnymi środkami chemii technicznej czy motoryzacyjnej, przy których zastosowano tradycyjne aerozole.

Czym są aerozole BOV?

W ogólnym skrócie aerozole BOV to takie aerozole, wewnątrz których znajduje się worek, mieszczący w sobie medium. Jest to znacznie korzystniejsze rozwiązanie niż stosowane dotychczas powszechnie tradycyjne aerozole, ponieważ pozwala:

  • wykorzystać niemal 100% medium, które znajduje się w opakowaniu;
  • utrzymywać stałe ciśnienie dozowanego medium od otwarcia produktu aż do jego zużycia;
  • aplikować medium, trzymając aerozol pod dowolnym kątem;
  • uzyskać czystość preparatu, którego nie miesza się z gazem pędnym (co ma miejsce w aerozolach klasycznych).

Ponadto napełnianie aerozoli Bag-On-Valve jest znacznie bezpieczniejsze na etapie produkcji, co również wynika z nieużywania palnych gazów pędnych, np. CO2 lub innym gazem o stałej prężności lub mieszaniną gazów. Brak tych gazów wpływa również na zwiększenie bezpieczeństwa podczas użytkowania i przechowywania już po zakupie produktu.

Napełnianie aerozoli BOV – jak przebiega?

Konfekcjonowanie aerozoli BOV rozpoczyna się od umieszczenia w puszce zaworu z workiem. Następnie puszkę wypełnia się mieszaniną sprężonych gazów, które otaczają worek znajdujący się w puszce. Puszkę zamyka się szczelnie zaciskając zawór. W następnej kolejności worek wypełnia się gotowym medium, które zwiększa jego objętość, zmniejszając w ten sposób objętość gazu wypełniającego puszkę. Podnosi się jednak jego ciśnienie, wspomagając w ten sposób dozowanie.

Które aerozole okażą się lepsze dla Twojego produktu?

Pomimo wyraźnych korzyści, jakie płyną z wykorzystywania aerozoli BOV, nie można jednoznacznie stwierdzić, że napełnianie aerozoli BOV jest rozwiązaniem lepszym w każdym przypadku. Wiele zależy od formy, specyfiki i przeznaczenia medium.

Optymalny dla Twojego produktu wybór technologii opakowań aerozolowych będzie stanowił część naszych wspólnych prac na finalnym rozwiązaniem. Zarówno Tobie, jak i nam zależy na tym, żeby Twoi klienci otrzymali wysokiej jakości produkty, które spełnią ich oczekiwania. Napełnianie aerozoli jest zatem jednym z naprawdę istotnych etapów produkcji private label z zakresu chemii technicznej, chemii motoryzacyjnej czy kosmetyków samochodowych.


Sprawdź także artykuł: Marka własna aerozoli w ONDO - Aerozole marka własnaskontaktuj się z nami

+48 605 549 703