Marka własna a emocje klientów – dlaczego wykreowanie marki jest tak ważne?
blog
artykuły branżowe, newsy, ciekawostki


Marka własna a emocje klientów – dlaczego wykreowanie marki jest tak ważne?

Produkty marek własnych zawdzięczają swój sukces nie tylko bardzo korzystnemu stosunkowi ceny do jakości, ale także temu, że ich właściciele docenili potencjał brandingu i tego, jak ogromne znaczenie w zdobywaniu zaufanie konsumentów ma atrakcyjna komunikacja marki. Podpowiadamy, w jaki sposób można wykreować markę własną, aby klienci sieci handlowych chętniej sięgali po Twoje produkty private label.

Świadomość konsumencka – wykorzystaj preferencje i emocje klientów

Coraz większa liczba konsumentów dokonuje świadomego wyboru produktu, kierując się nie tylko jego jakością, ale też jego pozostałymi aspektami. W ten sposób chcą unikać kupowania między innymi produktów produkowanych nieodpowiedzialnie, produktów nieekologicznych czy asortymentu pochodzącego od producenta, który reprezentuje wartości sprzeczne z wartościami konsumenta. Wartości i preferencje konsumentów można poznać w czasie badania rynku przed wprowadzeniem do sprzedaży produktów private label.

Te oraz wiele innych aspektów mogą przyczynić się do tego, że określona grupa świadomych konsumentów uzna Twój produkt marki własnej za atrakcyjny i chętniej będzie po niego sięgać.

Atrakcyjne opakowanie – zwróć uwagę na swój produkt

Opakowanie to pierwszy element, który sprawi, że klient zwróci uwagę na produkt na półce sklepowej. Na początku ekspansji marek własnych na polski rynek właśnie wygląd opakowania był jedną z największych bolączek tego modelu sprzedaży. Opakowania produktów private label były nieatrakcyjne, nie przykuwały uwagi, a przez swój ogólny brak wyrazistości i charakteru sugerowały niską jakość produktów.

Dzisiaj produkty marki własnej coraz częściej są zamykane w opakowania o atrakcyjnym designie, który nie tylko jest przyjemny dla oka i zwraca na siebie uwagę, ale też może nasuwać pewne skojarzenia, np. z profesjonalnością produktu, jego jakością czy skutecznością działania.

Chemia motoryzacyjna to branża, w której liczy się nie tylko atrakcyjność opakowania, ale też jego funkcjonalność – sprawnie działające aerozole są integralną częścią produktu.

Nie ma marki bez nazwy

W sektorze dóbr szybkozbywalnych klienci nie potrzebują nazwy marki, żeby docenić jakość produktów. Jednakże produkty nazwane łatwiej, przykuwają uwagę i zachęcają do zakupu. Łatwiej jest również rozmawiać o produktach, które występują pod daną marką i polecać je znajomym lub rodzinie. Stworzenie marki pozwala również zbudować rodzinę uzupełniających się produktów, np. serię kosmetyków samochodowych. Klient zadowolony ze środka do czyszczenia tapicerki marki X chętnie sięgnie np. po płyn do szyb lub szampon do karoserii tej samej marki.

Podsumowanie

Zbudowanie atrakcyjnej marki dla swoich produktów private label to konieczny warunek do tego, aby klienci zwrócili uwagę na Twój produkt nie tylko ze względu na jego niską cenę. Ponadto dzięki marce łatwiej jest zdobyć ich lojalność i zaufanie.skontaktuj się z nami

+48 605 549 703