Czyste szyby samochodowe – większy komfort i bezpieczeństwo jazdy
blog
artykuły branżowe, newsy, ciekawostki


Czyste szyby samochodowe – większy komfort i bezpieczeństwo jazdy

W jednym z ostatnich wpisów przedstawiliśmy szereg produktów przydatnych w utrzymaniu czystości szyb, reflektorów czy lusterek w samochodzie. Niezależnie czy korzystasz z pianki do mycia szyb w atomizerze, preparatu w płynie czy ściereczek ważne, żeby robić to regularnie. Czyste, niezaparowane szyby, dobrze widoczne kierunkowskazy i prawidłowo działające światła zapewniają bezpieczeństwo i komfort jazdy. Używanie kosmetyków samochodowych to dbałość nie tylko o estetykę, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego.

Czym myć szyby w samochodzie od środka?

Wiadomo, że najwięcej zanieczyszczeń zbiera się po zewnętrznej stronie szyby ze względu na stałe działanie warunków atmosferycznych, osiadanie kurzu czy kontakt z owadami. Nie znaczy to jednak, że od wewnątrz szyby się nie brudzą. Do środka auta też dostają się zanieczyszczenia, które ograniczają widoczność w czasie jazdy. Warto je wyeliminować, żeby prowadzenie samochodu było przyjemne i bezpieczne.

Co warto mieć pod ręka w samochodzie, aby łatwo wyczyścić szyby od środka?

  • Ściereczki z irchy syntetycznej – dobre do czyszczenia, ale i osuszania powierzchni szyby. Usuną także kurz i zabrudzenia z innych elementów wnętrza samochodu.
  • Płyn lub pianka do mycia szyb samochodowych – najbardziej uniwersalny i najprostszy sposób na szybkie oczyszczenie powierzchni w aucie.
  • Preparat zapobiegający parowaniu szyb “antypara” – bardzo przydatny szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy zaparowane szyby mogą stanowić duże zagrożenie ze względu na ograniczoną widoczność.

Czym odtłuścić szyby w samochodzie?

Tłuste plamy na szybach samochodu to jedne z bardziej uporczywych zabrudzeń. Trudno się ich pozbyć używając pierwszego lepszego środka do mycia. Na szczęście istnieją odpowiednie kosmetyki samochodowe, które radzą sobie z tłustymi plamami idealnie. Pianka do mycia szyb w aerozolu albo płyn do mycia szyb z amoniakiem to preparaty stworzone do walki z tłustymi plamami.

Pianka do mycia szyb dzięki swojej konsystencji nie spływa z szyby. Dłuższy kontakt preparatu z brudem ułatwia jego usunięcie. To produkt nadający się do kompleksowego czyszczenia szyb samochodu. Nie pozostawia smug i opóźnia osiadanie kurzu. Płyn do mycia szyb, dzięki zawartości amoniaku poradzi sobie nie tylko z tłustymi, ale nawet ze starymi i zaschniętymi plamami. Do tego konieczne ściereczka do czyszczenia szyb dobrej jakości i żadna plama nie zakłóci jazdy.

Dlaczego jedne płyny do mycia szyb samochodowych działają lepiej niż inne?

Preparatów do mycia szyb samochodowych na rynku jest wiele. Warto wiedzieć, czym się kierować przy wyborze, by produkt spełniał jak najlepiej swoją rolę. Czyścił, nie pozostawiał smug, nie miał drażniącego zapachu i najlepiej opóźniał osiadanie kurzu. Wszystko zależy od składu takiego preparatu i proporcji składników. W kolejnym naszym wpisie przyjrzymy się bliżej recepturze płynów do mycia szyb w samochodach i podzielimy się swoją wiedzą, o tym co działa najlepiej.

Sprawdź także artykuł: Mycie szyb w samochodzie cz. 1. Poprawa bezpieczeństwa


skontaktuj się z nami

+48 605 549 703