Chemia samochodowa – perspektywiczna branża do rozwoju swojej firmy
blog
artykuły branżowe, newsy, ciekawostki


Chemia samochodowa – perspektywiczna branża do rozwoju swojej firmy

Produkty chemii motoryzacyjnej dają bardzo duży potencjał do rozwoju przedsiębiorstw i sieci handlowych, a także różnych punktów usługowych związanych w mniejszym lub większym stopniu z motoryzacją. Z czego to wynika i w jaki sposób możesz rozwinąć swoją działalność dzięki produktom chemii motoryzacyjnej? Tego dowiesz się z naszego wpisu.

Skąd zapotrzebowanie na chemię motoryzacyjną?

Na polskich drogach królują samochody kupowane z drugiej ręki, które często sprowadzane są z Niemiec lub innych krajów Europy Zachodniej. Wiele z nich to samochody ponaddziesięcioletnie i starsze, dlatego ich nowi właściciele muszą liczyć się ze staranniejszą pielęgnacją i konserwacją niż w przypadku samochodów młodszych lub fabrycznie nowych.

Chemia motoryzacyjna i kosmetyki samochodowe – sezonowość rynku

Na rynku chemii motoryzacyjnej można wyróżnić sezonowe trendy, które wpływają na to, kto wykazuje zwiększone zapotrzebowanie na produkty do pielęgnacji i konserwacji pojazdów. Wiosną i latem produkty chemii motoryzacyjnej znajdują duże grono klientów indywidualnych, którzy wówczas chętnie sami starają się doprowadzić pojazd do możliwie najlepszego stanu wizualnego i technicznego. Szczyt zainteresowania przypada właśnie na wiosnę, kiedy auto wymaga kompleksowej pielęgnacji po zimie, a także pod koniec lata, w ramach ostatniego większego porządkowania pojazdu przed jesienią i zabezpieczenia go przed bardziej wymagającymi warunkami na drodze.

Jesienią i zimą klienci indywidualni wykazują nieco mniejsze zainteresowanie zakupem kosmetyków samochodowych i chemii do konserwacji różnych podzespołów samochodowych.

Wejdź na rynek z marką własną chemii motoryzacyjnej

Warto zwrócić uwagę także na to, że zarówno kierowcy, jak i właścicieli punktów usługowych, takich jak myjnie, chętnie sięgają po polskie produkty z tej branży. Stąd też sieci handlowe lub różne punkty usługowe, związane w pewnym stopniu z motoryzacją wchodzą na rynek z produktami chemii motoryzacyjnej marek własnych.

Marki własne to możliwość wprowadzenia na rynek jakościowych produktów chemii motoryzacyjnej w atrakcyjnej cenie, a także rozpoczęcia sprzedaży w kanale B2B. Z możliwości tej coraz chętniej korzystają nie tylko duże sieci handlowe, ale też mniejsze punkty sprzedaży detalicznej. Marki własne chemii motoryzacyjnej i kosmetyków samochodowych wprowadzają do swoich ofert także właściciele warsztatów czy myjni.

Rosnąca ilość pojazdów jeżdżących po polskich drogach, a także starzejący się park samochodowy niosą ze sobą dużo perspektyw dla wszystkich firm handlowych i usługowych, które dostrzegają możliwość rozwoju w branży chemii motoryzacyjnej i kosmetyków samochodowych.

Sprawdź także artykuł: Jak zostać producentem chemii samochodowej?


skontaktuj się z nami

+48 605 549 703